Materiály

POUŽÍVANÉ MATERIÁLY PRO DŘEVSTAVBY PLAINWOOD SYSTÉM

DŘEVĚNÝ MODUL:

Základ dřevěného modulu tvoří samotná OSB deska (oriented structural board). Jedná se o plošně lisovaný materiál na bázi dřeva s vyznačenou hlavní a vedlejší osou orientace štěpek – čili mikro dýh. Námi používané desky OSB 3 SUPERFINISH ECO a OSB 4 SUPERFINISH, jsou desky, které jsou zárukou těch nejlepších technických vlastností jako tvarová stálost, vysoká pravoúhlost, statická zatížitelnost a vysoká rovnost hran. Konstrukce tak splňuje nejpřísnější požadavky na zvukovou izolaci a požární odolnost. Lze ji také použít pro nosné aplikace ve vlhkém prostředí.

Pro výstavbu dřevostaveb PlainWood systém, jsme se rozhodli spolupracovat s firmou KRONOSPAN CR, spol. s r.o., která byla založena roku 1897 jako rodinný podnik v Rakousku. Nyní je tato společnost světovou jedničkou ve výrobě produktů založených na bázi dřeva.

IZOLACE WATISOL:

Pro ochranu obytných prostor se proti přehřívání v létě používá tepelná izolace, která snižuje přenos tepla do interiéru a díky své setrvačnosti jej dokáže výrazně zpozdit. Dřevo je materiálem s nejvyšší tepelnou kapacitou. Díky této vlastnosti, tepelně izolační desky ze dřeva poskytují lepší ochranu proti horku, než běžné tepelně izolační materiály. Vzduchotěsná vrstva, kdy se zpravidla jedná o parotěsnou zábranu uvnitř stavby, brání průchodu vzduchu a vodní páry samotnou konstrukcí, čímž je bráněno v poškozování konstrukce. Vrstva odolná proti větru zabraňuje proudění vzduchu skrz vrstvu tepelné izolace. Vzduchotěsnost pláště stavby má tak zásadní význam pro kvalitu a trvalost konstrukce.

Pro správnou funkci dřevostavby je nutné použít kvalitní těsnící materiály. Jedním z tepelně izolačních materiálů, které pro dřevostavby používáme, je izolace WATISOL, což je ekologická tepelná a akustická celulózová izolace, která se vyrábí  recyklací novinového papíru, který se drtí a promíchává s dalšími přísadami zaručujícími potřebnou odolnost proti ohni, hnilobě, plísním, hmyzu a hlodavcům. Používá se pro izolování vnitřních i vnějších konstrukcí, střech a krovů, půd, obvodových stěn a příček, stropů, podlah a vnějších fasád. Účinně tedy brání úniku tepla, zabraňuje vzniku ztrátových tepelných mostů, zajišťuje optimální tepelné vlhkostní parametry interiéru domu. Veškeré materiály jsou zdravotně nezávadné a stoprocentně odbouratelné.

Při aplikaci foukáním či nástřikem vyplní přírodní celulózové vlákno veškeré detaily konstrukce, takže nevznikají žádné mezery, mikrotrhliny či zvlnění. Díky vysoké měrné tepelné kapacitě je vysoce účinný nejen v zimě, ale také v létě. Pro jeho vynikající akustické vlastnosti jej můžete využít nejen k tepelné izolaci, ale i k odhlučnění a zlepšení samotné akustiky prostor.
Používáme jej u sádrokartonových a trámových stropů, k vyplnění prostoru za samotným sádrokartonem a také u svislých dutých stěn, kdy je dutinu možné vyplnit až do výše tří metrů.

Výhody:

  Nízká tepelná vodivost 0,039 W/mK – srovnatelná se špičkovými izolanty na trhu

  Vysoká hodnota měrného tepla, která přispívá k vnitřnímu vyrovnání klimatu dřevostavby

  Unikátní schopnost vyrovnávání a rychlého transportu vlhkosti

  Dobrá přilnavost, instalace bez rizika tepelných mostů a spárového proudění vzduchu

  Zaručuje znatelnou úsporu nákladů na vytápění domu

  Zlepšuje akustiku stavby a zvyšuje vzduchovou neprůzvučnost

  Udržuje tepelnou pohodu interiéru v každém ročním období

  Umožňuje stavbě „dýchat“, tedy zabraňuje vlhkosti a vzniku nebezpečných plísní

  Vyplňuje všechny detaily konstrukce bez nutnosti prořezů a rizika vzniku tepelných mostů

  Lze ji použít na stěny, stropy i střechy, odolnost proti houbám a plísním

  Velmi dobré protipožární schopnosti