Materiály

POUŽÍVANÉ MATERIÁLY PRO DŘEVSTAVBY PLAINWOOD SYSTÉM

DŘEVĚNÝ MODUL A IZOLACE WATISOL:

Při výrobě dřevěných modulů používáme OSB desky typu OSB 3 SUPERFINISH ECO a OSB 4 SUPERFINISH společnosti KRONOSPAN CR, která patří mezi světovou jedničkou ve výrobě produktů založených na bázi dřeva. Tyto OSB desky jsou zárukou těch nejlepších technických vlastností jako tvarová stálost, statická zatížitelnost a vysoká rovnost hran. Konstrukce tak splňuje nejpřísnější technické požadavky.

Dřevo je materiálem s nejvyšší tepelnou kapacitou. Díky této vlastnosti, tepelně izolační desky ze dřeva poskytují lepší ochranu proti horku, než běžné tepelně izolační materiály. Vzduchotěsná vrstva, kdy se zpravidla jedná o parotěsnou zábranu uvnitř stavby, brání průchodu vzduchu a vodní páry samotnou dřevěnou konstrukcí, čímž je bráněno v poškozování konstrukce.

Pro správnou funkci dřevostavby je nutné použít kvalitní těsnící materiály. Jedním z tepelně izolačních materiálů, které pro dřevostavby PlainWood systém používáme, je izolace WATISOL.

Je to ekologická, tepelná a akustická celulózová izolace, která se vyrábí recyklací novinového papíru, který se drtí a promíchává s dalšími přísadami zaručujícími potřebnou odolnost proti ohni, hnilobě, plísním, hmyzu a hlodavcům. Používá se pro izolování vnitřních i vnějších konstrukcí, střech a krovů, půd, obvodových stěn a příček, stropů, podlah a vnějších fasád. Účinně tedy brání úniku tepla, zabraňuje vzniku ztrátových tepelných mostů a zajišťuje optimální tepelné vlhkostní parametry interiéru domu. Veškeré materiály jsou zdravotně nezávadné a stoprocentně odbouratelné.

Při aplikaci foukáním či nástřikem vyplní přírodní celulózové vlákno veškeré detaily konstrukce, takže nevznikají žádné mezery, mikrotrhliny či zvlnění. Díky vysoké měrné tepelné kapacitě je vysoce účinný nejen v zimě, ale také v létě. Pro jeho vynikající akustické vlastnosti jej můžete využít nejen k tepelné izolaci, ale i k odhlučnění a zlepšení samotné akustiky prostor.