Pasivní domy

Pasivní domy

Dřevostavby z konstrukčního systému PlainWood systém dokáží splnit požadavky na výstavbu pasivního domu, což je stavba, která spotřebuje maximálně 15 kilowatthodin na metr čtvereční vytápěné plochy.

Pro stavbu pasivního domu je velmi důležitá již samotná projektová dokumentace. Ta optimálně zohledňuje všechny požadavky na výstavbu pasivního domu jako dodržení konstrukčních postupů a technologií, použití vhodných stavebních materiálů a tepelných izolací, vhodné zasklení domu, důsledné řešení tepelných mostů a vzduchotěsnosti domu, kdy se po utěsnění obálky domu provádí kontrola kvality provedení, tzv. Blowerdoor test.

V pasivním domě se můžeme zbavit jinak běžných zdravotních problémů a alergií. Řízené větrání s rekuperací tepla je komfortní systém, který se stará o neustálou výměnu vzduchu. Rekuperace dokáže z odpadního teplého vzduchu zpětně využít až 90 % tepla. Výsledkem je stále čerstvý vzduch bez průvanu a eliminace nečistot, alergenů, prachu a plísní.

PASIVNÍ DŮM MÁ SPOUSTU VÝHOD:

  • minimální náklady na vytápění domu
  • čerstvý vzduch o stabilní teplotě
  • příjemné teploty v zimě i v létě
  • odstranění potíží s alergiemi
  • komfortní způsob bydlení

Rádi Vám poskytneme veškeré informace týkající se požadavků na výstavbu pasivního domu z konstrukčního systému PlainWood systém.